Cihanbeyli Boşanma Avukatı

Cihanbeyli Avukat Öz Hukuk Bürosu Hukuk Bürosu olarak, Cihanbeyli Boşnanma Avukatı, Cihanbeyli Boşanma Avukatları, Cihanbeyli Boşanma Avukatı Numarası arayanlar için Cihanbeyli ve İzmir’da bulunan hukuk bürolarımızda siz değerli Cihanbeyli Hemşehrilerimize hizmet veriyoruz.

Aile hukuku nedir ve bu kavramın içerisinde hangi hukuku durumlar yer alır gibi sorularınızın yanıtını bulmak için makalemizdeki bilgilerden yararlanabilirisiniz.

Aile hukuku nedir sorusuna bakış açısı getirirken bu kavramın içerisinde yer alan konuları da sıralayacak olursak;

Nişanlanma veya nişandan ayrılma
Evlenmenin koşulları ve hükümleri
Boşanmanın koşulları ve sonuçları
Mal rejimleri
Aile konutu
Soy bağı
Evlat edinme
Velayet
Çocuğun nafaka hakkı
Vesayet
Kayyımlık
Yasal danışmanlık
Nafaka türleri diyebiliriz.
Aile hukukunun detaylarını incelerken belirtmemiz gereken bir durum ise şöyle olmaktadır; Kadın hakları ve çocuk hakları, başlı başına ayrı inceleme alanı oluştursa da aile hukukunun da ilgi alanı içindedir.

AİLE HUKUKUNUN GÖREVİ NEDİR
Aile hukukunun görevi nedir ya da aile hukuku olmazsa ne gibi sorunlar yaşanır? Aile hukukunun kapsamı içinde olan kavramlardan birini yaşadığınız zaman çözümü olmayan konular için hukuki bir süreç ilerletmeniz gerekmektedir. Fakat aile hukuku ve bu konularla ilgilenen mahkemeler olmasaydı taraflar haklı oldukları konuda bir şey yapamazlardı.

AİLE HUKUKUNUN TERİMLERİ
Aile hukukunun terimleri bazı durumlarda yaşadığımız hayat bazı durumlarda sıklıkla karşılaştığımız kelimeler olsa da bu kavramın bazı terimleri, pek nadir duyduğumuz ve ne anlama geldiğini bilmediğimiz terimler olmaktadır.

Aile hukukunun ne olduğu sorusunu yanıtlarken, bu konunun içerisinde terimlere de yer verecek olursak;

Nişandan ayrılma
Boşanma
Nafaka
Tazminat
Velayet
Vesayet
Evlat edinme
Soy bağı
Mal rejimi
Aile konutu
Kayyım sıklıkla karşılaşacağımız terimler olacaktır.