Yabancılar Avukatı

İzmir Avukat, İzmir Avukatları, İzmir Avukat Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatı, İzmir Boşanma Avukatı Tavsiye, İzmir Boşanma Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı, İzmir Ağır Ceza Avukatları, İzmir Ağır Ceza Avukatı Tavsiye, İzmir İş Davası Avukatları, İzmir İş Davası Avukatı, İzmir İş Mahkemeleri Avukatları, İzmir Ceza Avukatı, İzmir Anlaşmalı Boşanma Avukatı, İzmir Nafaka Avukatı, İzmir Çekişmeli Boşanma Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir İş Kazası Avukatı, İzmir Miras Avukatı, İzmir İcra Avukatı, İzmir Tazminat Avukatı, İzmir Yabancılar Avukatı, İzmir Vatandaşlık Avukatı, İzmir daport Avukatı

İzmir Yabancılar Avukatı ve İzmir Deport Avukatı arayanlar Öz Hukuk Bürosun’dan İzmir Deport Avukatı ve İzmir Yabancılar Avukatı için iletişim sayfamızdan randevu alabilirler.

Yabancılar Hukuku bağlamında, büromuzca sunulan hukuki hizmetler şu şekildedir:

  • Türkiye’de yaşayan yabancıların oturma (ikamet) izni alınması için resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların çalışma izni alabilmesi için resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların ikamet tezkeresinin uzatılması için resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.
  • Yabancılara Türk Hukuku ve yasal mevzuat hakkında bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunulması.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların Türk Vatandaşlığı kazanma durumunun değerlendirilmesi ve yasal mevzuatta aranan koşulların gerçekleşmesi halinde resmi merciilere başvuruların yapılması ve sürecin takip edilmesi.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların haklarının her türlü ihlali halinde, gerekli davaların açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Yabancıların Türkiye’de mülk edinmesi hakkında yasal mevzuat çerçevesinde bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunulması.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların evlenmeleri hakkında yasal mevzuat çerçevesinde bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri sunulması.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların boşanma ve aile hukuku davalarının açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.
  • Türkiye’de yaşayan yabancıların milletlerarası özel hukuktan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu anlaşmalardan saklı haklarının korunması sebebiyle, gerekli davaların açılması ve dava sürecinin takip edilerek neticelendirilmesi.

Deport Nedir?

Deport, yabancı uyruklu kişinin Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununda sayılan sebeplere aykırı hareket etmesi halinde Türkiye’den kendi uyruk ülkesine veya transit bir ülkeye sınır dışı edilmesidir. Hakkında deport kararı verilen yabancı kişi ülkemizden çıkartılır ve hakkında Türkiye’ye giriş yasağı verilir. Yabancı uyruklu kişi hakkında deport kararı verildiğinde ayrıca idari gözetim kararı da tesis edilir. Deport kararı verilen yabancılar sınır dışı kararının icrasına kadar olan süreçte idari gözetim altında tutulmak üzere Geri Gönderme Merkezlerine gönderilirler.

İzmir Geri Gönderme Merkezi

İzmir Geri Gönderme Merkezi ve haklarında idari gözetim kararı verilen yabancıların gözetim altında tutulduğu kurumdur. Deport kararı verilen yabancı hakkında idari gözetim kararı da uygulanabilecektir. Bu bakımdan sınır dışı edilme kararının icrasına kadar yabancı uyruklu kişi kadın ise İzmir Geri Gönderme Merkezi‘nde tutulacaktır. Bize en çok gelen sorulardan biri İzmir Geri Gönderme Merkezinde bulunan yabancılara nasıl ulaşılacağı yönünde olmaktadır. İzmir Geri Gönderme Merkezi iletişim numaraları paylaşılmamaktadır. Bu sebeple merkezde bulunan yabancı uyruklu kişilere merkezin telefonundan ulaşmak mümkün olmamaktadır.

Deport kararı verilmiş ve idari gözetim kararı alınmış yakınınıza ulaşmak isterseniz bir avukattan mesai saatleri içerisinde yardım alabilirsiniz. Öz Hukuk Bürosu avukatları bu konuda size yardımcı olmaktan mutlu olacaklardır.

İzmir Deport Avukatı

Deport Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Deport kararı verilmiş bir yabancının ülkeden gönderilmesinin önlenmesi için deport kararına itiraz edilerek yargılama sürecinin yürütülmesi gerekmektedir. Ancak sadece deport kararına itiraz edilmesi yabancının sınır dışı edilmesine engel değildir. İdare Mahkemesinde sınır dışı yani deport kararının iptali için dava açıldığını gösteren derkenarın yabacının bulunduğu İl Göç İdaresine teslim edilmesi gerekir.

Örneğin, İzmir Geri Gönderme Merkezi’nde bulunan yabancı uyruklu kişi hakkında verilen deport kararına iptali için İzmir 1. İdare Mahkemesinde dava açıldığını gösterir derkenarın İzmir Valiliği İl Göç İdaresine veya İzmir Geri Gönderme Merkezine sunulması durumunda deport kararının yürürlüğü durur ve yabancı kişi mahkeme kararını verene kadar Türkiye’de kalabilir.

İdare Mahkemesinin deport kararına itiraz hakkında verdiği karar sonucu yabancının Türkiye’den gönderilip gönderilemeyeceği hususu kesinlik kazanır. Eğer mahkeme sınır dışı kararının iptali yönünde karar tesis ederse yabancı uyruklu kişi Türkiye’de yasal olarak kalma hakkı kazanır. Aksi halde Türkiye’den sınır dışı edilir.

Deport kararının iptali için yabancı uyruklu kişi tek başına mahkeme başvurabileceği gibi bu itirazı avukatı aracılığıyla da yapabilir. Ancak deport kararına itiraz uzmanlık gerektiren bir konu olduğundan bu hususta mutlaka deport avukatıyla çalışılması gerekmektedir.

Deport kararına itiraz ile ilgili diğer ayrıntılara Deport (Sınırdışı) Kararına İtiraz yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Deport kararına itiraz dilekçesi örneği yazımıza ulaşabilirsiniz.

Deport Kararına İtirazda Avukatın Önemi

Deport kararında avukatın önemi, sınır dışı edilme kararı verilen yabancı kişilerin tercüman aracılığıyla tüm hak ve yükümlülüklerini öğrenmesi, hak kaybına uğramaması ve bu nedenle olumsuz sonuçlar doğmasının engellenmesi bakımından söz konusudur.

Örneğin, çalışma izni olmadan çalıştığı tespit edilenler, Türkiye’ye giriş ve oturma izinleri için yapılan işlemlerde gerçek dışı bilgi ve sahte evrak kullananlar, oturma izinleri iptal edilenler, Türkiye’de bulunduğu zaman içinde geçimini yasadışı yollardan sağlayanlar, kamu düzeni, kamu güvenliği ya da kamu sağlığı açısından tehdit oluşturanlar ve kanunda sayılan diğer nedenleri ihlal edenler hakkında deport kararı uygulanır. Hakkında sayılan nedenlerle sınır dışı kararı verilen yabancı kişiler çoğu zaman Türkçe bilmemekte, sahip olduğu hakları öğrenememekte ve bu nedenle hak kaybına uğramaktadır. Bu durumun yaşanmaması için deport avukatı aracılığıyla hukuki destek ve yardım almanızı tavsiye etmekteyiz.

İzmir Deport Avukat Olarak Verdiğimiz Hizmetler

İzmir deport avukatı olarak verdiğimiz hizmetler ; hakkında sınır dışı kararı tesis edilen yabancı uyruklu şahsın deport kararına itiraz edilmesi, idari gözetim kararına itiraz edilmesi, deport kararının iptali konusunda dava açıldığını gösterir derkenarın İl Göç İdaresine sunulması, İl Göç İdaresindeki işlemlerin yürütülerek yabancının serbest kalmasının sağlanması, yabancı uyruklu kişiyle Geri Gönderme Merkezinde görüşme yapılıp hukuki destek verilmesidir.

İzmir Deport Avukatı

İzmir deport avukatı, hakkında sınır dışı kararı verilen yabancı kişiyi hukuki anlamda temsil eden avukattır. Türkiye’de bulunan yabancı kişi, örneğin vize ihlali yapıyorsa, kanunlara ve ahlaka aykırı faaliyetlerde bulunuyorsa, kamu güvenliği veya sağlığı için tehlikeli bir durum arz ediyorsa, kendisine belirli bir amaç için verilmiş vizesini farklı bir sebeple kullanıyorsa hakkında sınır dışı kararı verilebilir. Hakkında sınır dışı kararı verilen kişi kendi uyruk ülkesine veya transit bir ülkeye geri gönderilebilir. Yabancı kişinin uyruk ülkesine geri gönderilmesi kişi hakkında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple İzmir deport avukatı aracılığıyla hukuki destek ve dava süreci ile bilgi almanız hak kaybına uğramamanızı sağlayacaktır.

İzmir’de bulunan Öz Hukuk Bürosu avukatları sınır dışı (deport) kararı verilmiş yabancı kişilere danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Ana SayfaKurumsalAğır Ceza AvukatıBoşanma AvukatıCeza AvukatıGayrimenkul Avukatıİcra ve İflas Avukatıİş AvukatıMiras AvukatıTazminat AvukatıYabancılar Avukatıİzmir AvukatBlogİletişim